erik@striz.sk

Téma Transparency pre Themer beta

Pred niekoľkými dňami sme priniesli článok o skvelej bezplatnej aplikácii THEMER v jej beta verzii, ktorá upravuje vzhľad domovskej obrazovky smartfónu. Postupne budeme predstavovať aj konkrétne témy, ktoré nás oslovia – prvou z nich je téma TRANSPARENCY. Aplikáciu sme testovali na smartfóne Gigabyte GSmart Guru G1 (Recenzia), ktorý redakcii zapožičala spoločnosť ASBIS. Pre stiahnutie aplikácie kliknite na […]

Pred niekoľkými dňami sme priniesli článok o skvelej bezplatnej aplikácii THEMER v jej beta verzii, ktorá upravuje vzhľad domovskej obrazovky smartfónu. Postupne budeme predstavovať aj konkrétne témy, ktoré nás oslovia – prvou z nich je téma TRANSPARENCY.

Aplikáciu sme testovali na smartfóne Gigabyte GSmart Guru G1 (Recenzia), ktorý redakcii zapožičala spoločnosť ASBIS. Pre stiahnutie aplikácie kliknite na obrázok:

↓ Téma Transparency je jednoduchá, elegantná, v HD rozlíšení a ponúka to najpodstatnejšie, čo masový používateľ mobilného telefónu potrebuje. Jazyk témy je automaticky ten istý, ako je jazyk prostredia Androidu vo vašom telefóne. Domácnou obrazovkou je pravá obrazovka s bokeh fotografiou ako tapetou. Nachádzame na nej iba digitálne hodiny a päticu ikoniek na spodku stránky so vstupom do menu. Tento takzvaný dok je pevný, teda sa nemení ani pri presúvaní obrazoviek. Obsahuje odkazy pre vstup do číselníka, správ, e-mailu a fotoaparátu.

Ľavá obrazovka je napevno vybavená widgetom pre zobrazenie počasia, po stiahnutí témy sa všetko aktivuje správne a automaticky. Zobrazený je nielen počet stupňov v C, ale aj úroveň oblačnosti, sila vetra, vlhkosť a atmosférický tlak. V malých piktogramoch je zobrazená aj predpoveď na ďalšie dva dni – toto všetko je zabalené do veľmi jednoduchého pekného widgetu s pevným bielym a jemne tmavým transparentným pozadím. V dolnej časti obrazovky je pevný dok s odkazmi na funkcie a vstupom do menu.

Menu témy je veľmi jednoduché, má tri záložky a ďalšie sa dajú pridať. Nie sú však v slovenčine, ale iba po anglicky. Prvá záložka Categories sa mi pozdáva najviac, sú v nej aplikácie kategorizované podľa typu obsahu, ktorý sprostredkovávajú. Druhá záložka je Aplikácie (jedine ona je po slovensky)  a vo vertikálnom maticovom prehľade zobrazuje všetky aplikácie v mobile. V záložke Favorites sú len tie najpoužívanejšie.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Sony Xperia XZ3 ponúka Android 9, umelú inteligenciu, 19Mpx kameru a super slowmotion

30. augusta 2018

Moto Z po aktualizácii vylepšuje detaily a zobrazuje dve okná

14. augusta 2017
TEST

Budovali sme svet vo virtuálnej realite. Môžete aj vy, stačí vám mobil a ovládač.

11. novembra 2016

Kaspersky Lab: Trójan Svpeng cez Google AdSense napadol 300-tisíc Androidov

9. novembra 2016
TEST

Prečo si kúpiť práve HTC 10? Dôvodov je veľa

28. júna 2016

Vybrané príspevky »