Slovenská fotoaplikácia Droppie zdieľa fotky podľa lokality

Aplikácia Droppie umožňuje používateľom, aby umiestnili fotografie v skutočnom prostredí, ale vo virtuálnej forme. Každý, kto príde na určité miesto s GPS súradnicami, môže zobraziť fotky dropnuté už predtým inými používateľmi. Jednoduché a geniálne!

 
Mohlo by sa zdať, že rôznych fotoaplikácií pre telefóny a tablety je až zbytočne veľa. Instagram, Snapchat … aby si človek hodil kockou, ktorú z týchto služieb bude používať. Až by sa mohlo zdať, že pravdepodobnosť, že niekto vytvorí niečo originálne a nové, je takmer nulová. Nie je tomu však tak. Slovenskému tímu vývojárov sa podarilo vytvoriť pomerne neobvyklú a veľmi zaujímavú fotoaplikáciu, ktorá má skutočne vydarený koncept. A jej meno je Droppie.
 
Len pre zaujímavosť, naslednovné promo video sa nakrúcalo v Bratislave:

 
 
Už samotný názov naznačuje princíp tejto aplikácie. Ten spočíva v tom, že zaobstaráte fotku a potom ju virtuálne zanecháte na mieste (teda „dropnete“). Takto si počína každý z užívateľov tejto služby. Tým sa pochopiteľne objavujú na rôznych miestach rozličné fotografie a keď na niektoré miesto s fotografiou dorazíte, aplikácia vám ju sama zobrazí a vy na ňu môžete reagovať svoju vlastnú fotkou. To prepožičiava tomuto kúsku ohromný potenciál, ktorý by nebolo dobré hodiť za hlavu.
Aplikáciu Droppie rozhodne môžeme odporučiť, pretože s rastúcim počtom užívateľov na vás budú všade vyčkávať (snáď) príjemné prekvapenia v podobe fotografií.
 
Cover artStiahnite si aplikáciu Droppie zadarmo z Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droppie.droppie