Samsung Electronics uvádza prvý smartfón s advanced tri-band LTE agregáciou

Nová technológia umožňuje sťahovať rýchlosťou 300 Mb/s, až štvornásobne rýchlejšie ako bežné LTE technológie.

Samsung Electronics Co., predstavil prvý LTE Advanced (LTE-A) Tri-Band Carrier Aggregation (CA) smartfón, ktorý je prvým zariadením tohto typu na svete dostupným verejnosti. LTE-A Tri-Band CA GALAXY Note 4 poskytne maximálnu rýchlosť sťahovania 300 Mb/s, teda štyrikrát vyššiu ako dnes dostupná 4G LTE technológia. Používateľom sprostredkuje bezkonkurenčný multimediálny zážitok, rýchlejšie sťahovanie, prehliadanie webu, pohodlné streamovanie a ľahšie používanie dátovo objemných aplikácií.

Smartfón LTE-A Tri-Band CA je významným pokrokom v mobilných a telekomunikačných technológiách a je dôkazom dlhodobej snahy našej spoločnosti o neustály vývoj technológií v telekomunikačnom priemysle,“ povedal JK Shin, CEO a prezident divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Neustále vytvárame výzvy pre celé priemyselné odvetvie a týmto krokom opäť posúvame hranice mobilných technológií. Všetko za účelom poskytovania najlepšieho užívateľského zážitku.“

Samsung GALAXY Note 4 s technológiou LTE-A Tri-Band CA využíva momentálne najvyspelejšiu sieť, pričom si vždy sám vyberá optimálnu šírku pásma. Zariadenie prijíma tri rôzne frekvenčné pásma a spája ich v jedno pripojenie podporujúce LTE Category 6 s maximálnou rýchlosťou až 300 Mb/s. Stiahnutie 700 MB videa potrvá cca 19 sekúnd a desať skladieb o veľkosti 40 MB bude k dispozícii počas sekundy.

Vzhľadom k rýchlemu vývoju mobilných a telekomunikačných technológií je LTE-A Tri-Band CA GALAXY Note 4 pripravený poskytnúť aj pripojenie LTE-A Category 9, ktorá umožní sťahovanie rýchlosťou až 450 Mb/s a bude sprístupnená verejnosti koncom roka 2015.

Úsilie spoločnosti Samsung v poskytovaní najrýchlejšieho pripojenia 4G LTE dosiahlo významný bod už v roku 2014 s uvedením smartfónu GALAXY S5 LTE+ a GALAXY S5 Broadband LTE-A, ktoré takisto ponúkli vo svojej dobe najrýchlejšie pripojenie. Počas Mobile World Congress 2014 predstavil Samsung ako prvý na svete LTE-A Tri-Band CA sieťové pripojenie s rýchlosťou 450 Mb/s.

Pre viac informácií o zariadení a multimediálnom obsahu navštívte: www.samsungmobilepress.com.