erik@striz.sk

Prostorová orientace – naučná hra pre predškolákov

Škola hrou, presne to je Priestorová orientácia určená pre telefóny a tablety s Androidom. Ako už nakoniec samotný názov napovedá, cieľom je predovšetkým zlepšovať priestorovú orientáciu malých detí, ktoré už zvládajú chápanie základných pojmov hore / dole, pod / nad, pod. V aplikácii si tieto pojmy do života upevní a navyše sa môžu príjemne zabaviť […]

Škola hrou, presne to je Priestorová orientácia určená pre telefóny a tablety s Androidom. Ako už nakoniec samotný názov napovedá, cieľom je predovšetkým zlepšovať priestorovú orientáciu malých detí, ktoré už zvládajú chápanie základných pojmov hore / dole, pod / nad, pod. V aplikácii si tieto pojmy do života upevní a navyše sa môžu príjemne zabaviť cez dlhé večery.
 
Prostredie aplikácie (hry) je vytvorené tak, aby sa v ňom ľahko zorientovali aj dieťa, takže ide naozaj o jednu z najprehľadnejšie aplikácií akú vôbec môžete na Google Play zohnať. S ohľadom na cieľovú skupinu je navyše grafika kompletne štylizovaná do pestrých farbičiek a veľkých tlačidiel, takže si k hre s vnúčatami môže sadnúť aj prarodič so slabším zrakom.
Priestorová orientácia sa na Google Play v základnej podobe dodáva zdarma, však v tejto variante máte dostupných iba 60% z celého obsahu, ktorý autori vytvorili (ten zahŕňa viac ako 100 inštrukcií). Zostávajúce obsah potom svoje ratolesti môžete dokúpiť za pomerne malú sumu na úrovni do dvoch eur, čo je stále pomerne príjemná cenovka za komplexný výukový program, ktorým navyše svoje dieťa môžete zabaviť.
 
Cover artHru môžete stiahnuť z obchodu Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pmqsoftware.orientation.cz

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Sony Xperia XZ3 ponúka Android 9, umelú inteligenciu, 19Mpx kameru a super slowmotion

30. augusta 2018

Moto Z po aktualizácii vylepšuje detaily a zobrazuje dve okná

14. augusta 2017
TEST

Budovali sme svet vo virtuálnej realite. Môžete aj vy, stačí vám mobil a ovládač.

11. novembra 2016

Kaspersky Lab: Trójan Svpeng cez Google AdSense napadol 300-tisíc Androidov

9. novembra 2016
TEST

Prečo si kúpiť práve HTC 10? Dôvodov je veľa

28. júna 2016

Vybrané príspevky »