Lenovo predstavuje Vibe Shot, fotomobil za 399 eur

BRATISLAVA – Slovenské zastúpenie Lenovo práve uvádza do predaja fotosmartfón Vibe Shot. Je spojením hardvéru typického pre kompaktný fotoaparát a výkonného smartfónu s vylepšeným Androidom.

 

Kľúčové vlastnosti:

64-bitový 4-jadrový procesor 1.7
5.0″ Full HD IPS
3GB RAM, 32GB ROM, microSD
16 mpx fotoaparát, 8 mpx webkamera
Optická stabilizácia, rýche IrDA zaostrovanie, snímač BSI, pomer 16:9, manuálny prepínač Pro a Auto režimu
Dual SIM, LTE
2900 mAh
Odporúčaná MO cena 399 eur
 
IMG_20150825_112347
 
Prvé dojmy z Lenovo Vibe Shot mám veľmi pozitívne. Telefón pôsobí prémiovo a kvalitne, odolné sklo Gorilla Glass 3 má na prednej i zadnej strane. Zozadu vyzerá ako veľmi tenký kompaktný fotoaparát, šošovka pritom vôbec nevytŕča z pôdorysu.
Fotenie je pôsobivé tiež, predovšetkým optická stabilizácia funguje krásne – aj pri maximálnom digitálnom priblížení je obraz stabilný a ostrý. Prepnutím posuvného prepínača na režim Pro sa zobrazí špeciálne fotografické prostredie bohaté za žlté ovládacie prvky. Pomocou nich viete manuálne nastaviť úroveň bielej, ISO, dokonca aj zaostrenie môžete korigovať pohybom kurzora po polkruhovej škále.
Na samotnom displeji vyzerali fotky veľmi pekne, dokonca aj tie vytlačené pôsobili skutočne hodnotne a kvalitne. Presnejší rozbor kvalít fotoaparátov však budem vedieť poskytnúť až po reálnom teste smartfónu.
 
Lenovo Vibe Shot 3digital.sk (5)
Lenovo Vibe Shot 3digital.sk (4)
Lenovo Vibe Shot 3digital.sk (3)
Lenovo Vibe Shot 3digital.sk (2)
Lenovo Vibe Shot 3digital.sk (6)
 
 

Ako si Lenovo stojí u nás a vo svete

Lenovo tento rok na Slovensku predalo cez 115-tisíc kusov smartfónov, z toho cca 14-tisíc kusov top modelov.
Celosvetovo je Lenovo na 4. mieste s tohtoročným predajom 34,9 mil. kusov smartfónov. V ČR je na 3. mieste.
V blízkej dobe príde na Slovensko vylepšená verzia populárneho modelu A6000 za 165 eur. Slovensko bude vôbec prvou európskou krajinou, kde sa nová A6000 začne predávať.