Citrix oznamuje rad noviniek zo svojho portfólia

Citrix oznámil rad technologických noviniek a rozšírenie svojho produktového portfólia, najmä z oblasti konvergovanej infraštruktúry a virtualizácie. Kľúčovou myšlienkou všetkých najnovších vylepšení a plánov spoločnosti Citrix je ponúknuť firemným používateľom technologické a produktové zázemie, ktoré umožní pružnejšiu a rýchlejšiu reakciu na neustále sa meniace IT požiadavky. Najmä s ohľadom na požadovaný výkon, efektivitu a predpokladané náklady.
 
Moderné pracovné prostredie ľahko a efektívne
Citrix predstavil Citrix WorkspacePodTM, integrované softvérové riešenie určené pre výstavbu a prevádzku moderných pracovných prostredí. Táto platforma výrazne rozširuje možnosti konvergovaných infraštruktúr a využíva výhod technológií pre softvérovo definované úložisko firmy Sanbolic, ktorú Citrix prevzal na začiatku tohto roku. V spolupráci s technologickými partnermi vyvíja Citrix predpripravené balíčky, ktoré zákazníkom ponúknu integrované výpočtové, úložné a sieťové zdroje. Firmy sa tak môžu tešiť na vopred definované prostredie, ktoré umožní zníženie nákladov a zjednodušenie procesov spojených zo zaistením prevádzky moderných aplikácií. Bez ohľadu na to, či sa jedná o Windows, Linux alebo je potrebný web.
 
 
Zákazníci a partneri môžu WorkspacePod použiť pre sprevádzkovanie škálovateľných pracovných prostredí, ktoré si poradia s tisíckami používateľov a poskytnú vynikajúci a predvídateľný výkon. Koncoví používatelia tak ocenia vysokú prívetivosť prostredia a intuitívne postupy, teda vlastnosti, ktoré sú charakteristické pre všetky produkty a služby spoločnosti Citrix. Prvé WorkspacePod riešenie, ktoré využíva technológiu spoločnosti HB vrátane serveru HB ProLiant SL4540, predstavil Citrix na konferencii Citrix Summit, ktorá sa konala v dňoch 14. – 15. apríla v Las Vegas. Testovacia verzia WorkspacePod bude dostupná ešte v priebehu tohto štvrťroku.
 
 
Nová generácia komplexnej virtualizačnej platformy XenServer
V týchto dňoch spoločnosť Citrix ohlásila aj najnovšiu verziu svojej komerčnej a virtualizačnej platformy XenServer 6.5. Táto platforma vychádza z open-source hypervisoru Xen a v aktuálnej verzii plne podporuje 64bitovú architektúru jadra, vďaka ktorej môžu zákazníci využiť všetky výhody moderných operačných systémov a hardvér. Citrix XenServer 6.5 podporuje tiež podnikové riešenia pre správu sietí, úložísk a výpočtových zdrojov. Nová verzia je kompatibilná aj s technológiou Intel Trusted Execution Technology (Intel TXT), a môže sa tak pochváliť ochranou pred bezpečnostnou kompromitáciou hypervisora a pred prevádzkou aplikácií na potenciálne ohrozených systémoch.
 
Dôležitým vylepšením verzie 6.5 je možnosť zadávať informácie o geografickej polohe jednotlivých prostriedkov a z bezpečnostných dôvodov tieto informácie využívať k obmedzeniu dostupnosti zdrojov v určitých lokalitách. Medzi ďalšie zdokonalenia platformy XenServer 6.5 patria širšie možnosti virtualizácie grafických procesorov podporujúcich technológiu NVIDIA GRID vGPU a päťdesiatpercentný nárast hustoty serverov. XenServer 6.5 tak umožňuje prevádzkovať na virtuálnych desktopoch aj špičkové 3D grafické aplikácie. Vďaka svojej modernej architektúre jadra podporujúcej podnikové požiadavky vrátane nárokov na špičkovú spoľahlivosť, je XenServer najkomplexnejšou cenovo dostupnou virtualizačnou platformou pre podniky aj pre poskytovateľov služieb. Otvorená platforma XenServer 6.5 je už k dispozícii na stiahnutie.
 
 
Novinky vo virtualizácii aplikácií a desktopov
Citix oznámil aj vylepšenie svojich produktových rád XenApp a XenDesktop, ktoré sú plánované na 1. kvartál 2015. Pôjde predovšetkým o zdokonalenie v oblasti bezpečnosti a vyššiu flexibilitu pri sprístupňovaní aplikácií aj celých desktopov koncovým používateľom. Existujúce systémy bude možné rozšíriť o nové funkcie, ktoré zákazníkom sprístupňujú najnovšie výhody virtualizácie aplikácií a desktopov jednoducho pomocou aktualizácií. Citrix v tomto štvrťroku účastníkom programu Subscription Advantage sprístupní na vyskúšanie aj niektoré ďalšie nové vlastnosti a funkcie, vrátane akceleračnej technológie pre zrýchlenie bezdrôtových sietí či nástroj pre offline prácu s virtuálnymi desktopmi.
 
 
Inovácie v správe podnikovej mobility
Spoločnosť Citrix ďalej uvoľnila aj novú verziu svojho riešenia pre správu podnikovej mobility (EMM), XenMobile 10. Táto verzia sa môže pochváliť vyššou automatizáciou aj zjednodušením procesov zavádzania a správy mobilného IT – od mobilných zariadení a aplikácií až po dáta. Medzi softvérové vylepšenia patrí napríklad integrácia medzi mobilnými aplikáciami WorxNotes a Exchange, ktorá umožňuje synchronizáciu poznámok medzi počítačom a mobilnými zariadeniami. Zjednodušenia sa dočkali aj bežné pracovné postupy používateľov, ktorí sa tak môžu tešiť na vskutku komfortnú mobilitu. Firmy ocenia aj väčšiu flexibilitu, bezpečnosť a možnosti škálovania. Nový klient XenMobile je k dispozícii okamžite, serverové vylepšenia budú sprístupnené v priebehu tohto štvrťroku.