Košičania vyrobili číru kávu, vyzerá ako voda. Peniaze hľadajú na internete

Clear Coffee je názov novej značky, ktorej prioritným artiklom je káva. Je celkom číra, vyzerá ako voda, údajne však chutí ako bežná káva. Jedna jej fľaška obsahuje iba dve kalórie a nespôsobuje nepríjemné zafarbenie zubov.

Na prezentačnom videu náhodným okoloidúcim chutí. Verejný test čírej kávy jeho tvorcovia zrealizovali v Košiciach a očividne mali úspech. Jedna vec je osobná skúsenosť, druhá vec je záujem internetových mikroinvestorov o podporu projektu. Momentálne (22.5.2015 08:00h) je na účte tvorcov symbolických 12 amerických dolárov, v záujme však majú vyzbierať 35-tisíc dolárov. Kampaň však začala iba pred tromi dňami a do jej konca ostávajú takmer dva mesiace.
 
Priehľadná káva je niečo, čo môže mať skutočný veľký potenciál. S vhodnou predajnou sieťou a aspoň priemerným marketingom majú jej tvorcovia príležitosť celkom zanechať tradičnú prácu a venovať sa výhradne tomuto projektu. V oblasti potravinárstva sledujeme mimoriadny úspech najmä na poli energetických nápojov, ktorých ceny medzičasom klesli na úroveň až 40 centov.
Číra káva Clear Coffee by však mala byť skôr prémiovým tovarom. Cena za jednu 200 ml fľaštičku by sa mala pohybovať na úrovni 2 až 2,50 €, píše Huffington Post.
 
Tým najpodstatnejším na čírej káve je fakt, že obsahuje nielen kávovú arómu, ale aj kofeín. Podľa slov tvorcov jedna fľaška kávy obsahuje asi toľko kofeínu, čo bežné kapučíno. Údajne však neobsahuje cukor, sladidlá, konzervanty a a ani iné chemikálie. Jediné, čo sa na nutričnom liste nachádza v inej hodnote ako nula, je počet kalórii – 200 ml balenie ich obsahuje iba dve. Z tejto kávy teda rozhodne naberať tuky nebudete.
 
Ak by ste mali záujem podporiť projekt slovenskej čírej kávy, navštívte webstránku Indiegogo.com. Už za podporu vo výške iba 12 eur získate balenie šiestich fľašiek kávy.