Adient predstavil interiér áut budúcnosti 

Miesto na pracovné stretnutia, kancelária alebo obývačka – v budúcnosti na to všetko postačí interiér vozidla. Autonómne riadenie zmení naše zaužívané predstavy o vozidle a využití jeho interiéru. Adient, najväčší dodávateľ automobilových sedadiel na svete, predstavil koncept AI17, ktorý napríklad prinesie cestujúcim väčší komfort pri konverzácií počas jazdy.

Autonómne vozidlá ponúknu pasažierom nové možnosti, ako využiť čas počas jazdy v aute, keďže sa nebudú musieť venovať jeho vedeniu. S tým súvisí aj zmena vnútorného priestoru a spôsobu sedenia. Adient predstavil víziu, ako budeme využívať interiér automobilu v momente, keď autonómne riadenie dosiahne úroveň 3 a 4.

Adient koncept AI17

Adient koncept AI17

Koncept AI17 ukazuje, že dizajnéri a technológovia majú dôležitú úlohu vo vývoji autonómnych vozidiel,“ hovorí Frank Toenniges, riaditeľ technologického centra spoločnosti Adient v Trenčíne. „Koncept prináša inovácie, ktoré prispôsobia interiér novému spôsobu cestovania a tiež poskytnú cestujúcim vyššiu úroveň bezpečnosti, pohodlia a komfortu.“

Adient koncept AI17

Adient koncept AI17

Súčasťou konceptu AI17 sú nasledujúce inovácie:

 

Adient koncept AI17

Adient koncept AI17


Adient koncept AI17

Adient koncept AI17


 
O spoločnosti Adient:
Adient je globálnym lídrom vo výrobe automobilových sedadiel. So 75 000 zamestnancami v 230 výrobných a montážnych závodoch v 33 štátoch sveta vyrábame a dodávame automobilové sedadlá pre všetky triedy vozidiel a pre všetkých veľkých výrobcov. Od kompletných sedadlových systémov až po individuálne komponenty, naše odborné znalosti pokrývajú každý krok výrobného procesu automobilových sedadiel. Naše vlastné integrované firemné kapacity nám umožňujú podieľať sa na výrobe produktov, ktoré sa každoročne montujú do viac ako 50 miliónov vozidiel, od štádia výskumu a dizajnu až po ich vývoj a konečnú výrobu. Na Slovensku zamestnáva spoločnosť Adient takmer 4000 zamestnancov v 6 výrobných závodoch, v technologickom vývojovom centre a biznis centre venujúcom sa finančným a ďalším službám.