10 moderných vynálezov, ktoré zmenili naše životy

Žijeme v digitálnej dobe, kde odpor k moderným zariadeniam je kontraproduktívny. Konzumizmus a moderný spôsob života si vyžadujú, aby naše zariadenia fungovali určitým spôsobom. Očakávame od nich niekoľko atribútov:   úspora informácií alebo práce efektívnosť rýchlosť kompaktnosť/mobilita vzhľad   Tu je zoznam moderných vynálezov, ktoré nielen spĺňajú spomínané atribúty, ale tiež menia naše životy a… View Article

Autor
Dátum zverejnenia 4. februára 2015
Obsahuje nasledovné témy ,
INZERCIA: Peugeot Limitovaná edícia PREMIUM

Žijeme v digitálnej dobe, kde odpor k moderným zariadeniam je kontraproduktívny. Konzumizmus a moderný spôsob života si vyžadujú, aby naše zariadenia fungovali určitým spôsobom. Očakávame od nich niekoľko atribútov:
 

  • úspora informácií alebo práce
  • efektívnosť
  • rýchlosť
  • kompaktnosť/mobilita
  • vzhľad

 
Tu je zoznam moderných vynálezov, ktoré nielen spĺňajú spomínané atribúty, ale tiež menia naše životy a spôsob, akým interagujeme s naším prostredím a inými ľuďmi.
 
10. Nintendo Gameboy
Staršie ročníky si spomínajú na svoj prvý Gameboy, ktorý im spríjemňoval cestu autobusom alebo daždivé dni a ktorý vydláždil cestu dnešným moderným herným konzolám. Šedá grafika a nezaujímavý vzhľad tohto zariadenia však aj tak boli prvým krokom v revolúcii mobilných hier.
 
9. iPod
Od prvých modelov až po ten najnovší, Apple skutočne znovuobjavil spôsob, akým počúvame a máme okamžitý prístup k hudbe. S uvedením prvého iPodu sa zmenil spôsob počúvania hudby z nepraktických walkmanov a CD prehrávačov na malé a ľahko prenosné zariadenie.
 
8. Webkamera
Každý notebook má dnes v sebe zabudovanú webkameru, tiež kamery na mobiloch nám umožňujú videohovory. Počítačový softvér, ako napríklad Skype, nám umožňuje stretnutia na veľké vzdialenosti a rodina môže zostať v kontakte osobnejším spôsobom, ako len počutím hlasu cez telefón.
 
7. GPS
Po objavení GPS sa začal strácať význam cestných máp. Už nemusíte zastaviť na krajnici, aby ste sa pozreli do mapy veľkých rozmerov, či idete správnym smerom. A to, že s GPS môže byť aj zábava, dokazujú aj nové aplikcie, kde vás naviguje napríklad hlas Homera Simpsona.
 
6. Tablety Samsung Galaxy
Sú považované za alternatívu k iPadu a na rozdiel od svojej konkurencie, 7-palcová obrazovka podporuje flash, mobilné siete a videohovory. Predstavuje notebook, tablet a kindle a je stále silnejší a kompaktnejší s každou novou verziou a jeho možnosti využitia sú nekonečné.
 
5. Bluetooth
Technológia, ktorá sa stala takou bežnou, že je až neuveriteľné, ako bez nej mohli predtým žiť. Aplikácie sú nekonečné, umožňujú nám bezdrôtovo prenášať dáta medzi mobilmi, počítačmi, televízormi a tiež bezdrôtovo používať naše mobily počas jazdy. Vyšším levelom spojenia Bluetooth je Wi-Fi, ktoré má v modernom svete svoje nezastupiteľné miesto.
 
4. Digitálna kamera
Hoci fotky robené z polaroidu majú stále svoj šarm, určite nebola zábava zistiť, že máte plný film alebo čakať, kým sa vyvolajú fotky. Teraz môžete fotografovať neobmedzene a vidieť hneď nasnímané fotografie, nahrať si ich do počítača a vytlačiť.
 
3. Sky + HD / Tivo, etc.
Všetko z pohodlia vášho kresla. Ovládač vám umožňuje pozastaviť live vysielanie, keď vám príde nečakaná návšteva, umožňuje pretáčanie, nahrávanie iných programov, zatiaľ čo pozeráte niečo druhé, nahrávať celé série a prehrať ich v HD kvalite. Tieto technológie teda zmenili spôsob, akým používame televízor.
 
2. 3D Digital TV
Čiernobiele televízory sa zmenili na tenké, digitálne a teraz aj 3D televízory. Aj keď sú stáe iba na začiatku svojho vývoja, určujú nám smer, ktorým sa pozeranie televízie bude v najbližších rokoch uberať.
 
1. Smartfóny
Android, iPhone a smartfóny doslova zmenili spôsob nášho života. Už nejde len o telefonovanie, fotenie a posielanie správ. Môžu byť prepojené s čímkoľvek iným digitálnym – s ďalším smartfónom, notebookom alebo televízorom. Môžete na nich pozerať filmy, mať neustály prístup na internet, hrať neskutočné hry, mať v nich uloženú vašu obľúbenú hudbu a to je len vrcholec ľadovca.
Navyše v sebe kombinujú prakticky všetko to, čo sa v tomto zozname uvádza vyššie.
 
Zdroj: listverse.com